Dolar 31,0797
%0.3
Euro 33,6703
%0.09
Altın 2.024,250
%0.36
Bist-100 9,35
%0.38

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°

YURTTA SULH CİHANDA SULH! TFF İSTİFA! REKABET EZELİ, RENKLER FARKLI OLSA DA KAN AYNI KAN!

Tarihte yaşadıkları hezimetlerin acısı geçmemiş olacak ki!

Aziz önder Mustafa Kemal Atatürk ne güzel söylemiş 'Yurtta sulh cihanda sulh!' Peki böyle bir cümleden kim neden rahatsız olur ki? (15 Temmuz gecesi fetöcülerin hainliklerine Atatürk maskesi takmaya çalışması haricinde) Üstelik temelinde dostluk ve kardeşliğin sloganlaştığı bir platformda. Peki kim bu rahatsızlar? Tam bir asır önce Çanakkale'den geçirmediğimiz, Ege'de denize döktüğümüz, Maraş'ta ilk kurşunu atarak Anadolu'dan def ettiğimiz sömürgeci küresel devletler ve onların ülkemizde maalesef ki satın aldığı uşaklarından başkası değil. Suudi Arabistan'a gelince, cahilce Arap düşmanlığı üzerinden milliyetçilik yapacak değilim. Küresel devletler ve siyonizmin iplerine bağlı bir avuç Suud ailesinin yöneterek sefa sürdüğü ama yüzde doksanı çölde bedevi yaşayan Arabistan gerçeğini göz ardı edemeyiz. Çünkü Filistin'de ki katliamlarda İsrail Başbakanı Netanyahu'nun 'Bu işe karışmayın yoksa sayemizde oturduğunuz iktidarınız dan olursunuz' tehdidi ile sus pus olan Suud iktidarı hakkında anlatmak istediğime en açık örnek.

  Gel gelelim bu müsabakanın Suudi Arabistan'da oynanması meselesine. Bu organizasyonu yapan ilk ülke biz değiliz daha önce de farklı ülkeler Suudi Arabistan'da süper kupa maçı oynadı. Farklı ülkelerde de oynandı, bizde oynadık. Almanya ve Katar'da da oynadık. Bu tür organizasyonlar gayet normal. Lakin organizasyonun içine siyasi bir yaptırım ya da skandal girdiği zaman işin rengi değişir ve bu gün yaşadığımız tatsız olaylar ortaya çıkar.

Bu Başarısızlık Ve Skandal Olay TFF Başkanı Büyükekşi ve ekibine yazar!

 Bir işin ya da kurumun başına gelmek için öncelikle bilgi ve tecrübe sahibi olmak önemlidir. Her şey den önce HAK etmek daha önemlidir. Özellikle de spor gibi bir sektörde. Sporu yönetmek için çok iyi bir sporcu, kusursuz yetişmiş bürokrat yada başarılı bir iş adamı olmak tek başına yetmiyor maalesef. Aynı zamanda çok iyi bir yönetim ve organizasyon yeteneği de gereklidir. Çünkü spor da yönetim ve organizasyon işi öyle dışarda görüldüğü gibi kolay işler değildir. Böyle tepeden inme bir şekilde federasyon başkanı olursanız Anadolu deyimi ile malamat olursunuz. Bizi de Türk futbolunu da rezil rüsva edersiniz.

  Böyle bir organizasyona yapılırken taraflar arasında muhakkak bir protokol yapılmıştır.  Bu protokolde takımlarımızın ülkeden yola çıkmasından başlayıp konaklama, ulaşım, güvenlik, taraftarların sevk ve idaresi, müsabaka öncesi seremonisi, maç sonu kupa töreni ve geri dönüşü kadar bi çok konuda en ince ayrıntıya kadar yer alması gerekir. Ama görünen o ki TFF başkan ve yönetimi organizasyonu oldubittiye getirmiş olacak ki! Bu skandal olay yaşandı. Gerçi her hafta skandal yaşıyoruz. Daha ne yaşarız bilmem ama olması gereken TFF başkan ve yönetiminin uçaktan iner inmez onurlu ve omurgalı bir şekilde istifa etmeleri. Muhtemelen de öyle olacaktır. Aksi halde hali hazırda bu tür skandal olayları fırsat bilen ve el ovuşturan ekran soytarılarının provokasyonları, size daha pahalıya mal olabilir. Onun dışında size verilen tepkilerin hepsi haklı tepkiler.

Rekabet Ezeli, Renkler Farklı ama Kan Aynı Kan!

 Uzun yıllardır futbolumuzun asırlık çınarları Fenerbahçe ve Galatasaray'dan, ülkemizi ve milletimizi böylesi kenetleyen bir ortak harekete hasret kalmıştık. Hele de böyle milli bir meselede gösterdikleri duruş kral hareket! Aynı bir asır önce cepheye giden sporcular hafızamızda canlandırdı. Aynı duruşu ve hareketi Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor başta olmak üzere 3 Temmuz sürecinde de görsek daha güzel olmaz mı?  Birbirlerini yargılamadan ve suçlamadan.

 Şimdi Yapılması Gereken İse!

Yapılması gereken tek şey var. Ülkemizin kuruluşunun 100. Yılına denk gelen bu büyük müsabaka başkent Ankara'da oynanmalı. Tribün ayrımı olmadan el ele kol kola. Sadece Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarı değil tüm takım taraftarları tribünde olmalı. Kırmızı beyaz tek renkte birleşerek. Kimsenin kimseyi ötelemediği ve yargılamadığı bir atmosfer yaşanmalı. Maç günü TBMM, Anıtkabir ve Cumhurbaşkanı Külliyesi gibi önemli yerlerimiz ziyaretler ile dolu taşmalı. Çünkü Türkiye ve Atatürk düşmanlarına verilecek en güzel ders birlik ve beraberliktir. Birlik olmayan yerde dirlik olmaz deyimi vardır ya! İşte dirliğimizi istemeyen ülke düşmanları hep birliğimizi bozmak için çalıştılar daima. Bu yüzden vatanını, bayrağını, devletini ve milletini seven tüm ülke vatandaşlarımız için işte fırsat!

Birlik ile dirlik içinde, sağlıcakla ve sporla kalın.