Dolar 32,5569
%0.14
Euro 35,0302
%0.42
Altın 2.437,640
%0.09
Bist-100 10.471,00
%0.76

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°

YOLUN SONU NEREYE VARACAK?

Dünya önemli hadiselere gebe. Önümüzdeki yıllarda ve belki de günlerde bir çok olayı ardı ardına yaşarsak şaşmamak gerekir. Özellikle ezilmiş ve fakir ülkelerin feraha ereceği ve gelişmiş gibi görünen toplum ve devletlerin başına önemli olumsuz olayların geleceğini görürseniz yine size şaşmamanızı söylerim. Çünkü tarihin tekerrür edeceği zamanların yakın olduğunu hissediyorum.

Zulüm, kibir ve tekebbür o kadar yaygınlaştı ki, adeta firavuniyet geri döndü dedirtecek bir hale geldi. Buna bir dur diyecek kuvvetin kendini hissettireceğini bilmek kehanet olmasa gerek.

Bazı hadiselerin buna aleni işaret ettiğini görmemek maddi ve manevi kör olmayı icap ettirir. Kâinatın sahibinin bu zulme mühlet vermesinin ve bu cürmü işleyenlerin yardımcıları ile birlikte cehenneme yollama vaktinin geldiğini manen hissediyoruz ve bunun ayak sesleri duyulur gibi oluyor. Zulüm devam etmez. Zulm ile abad olanın ahirinin berbad olacağı aşikardır. Yine Allah bir zalimi başka bir zalimle ortadan kaldırır. Çünkü zalimler de müstehak olanlara musallat ettirilir.