Dolar 32,5457
%0.02
Euro 34,9188
%0.26
Altın 2.431,750
%0.35
Bist-100 9.712,00
%-0.1

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°

Adaylara Tavsiyeler..

Adaylara Tavsiyeler..

Seçimler yaklaştıkça aday adayları da kendini göstermeye başladı. Özellikle ana muhalefet partisi CHP’de şimdiden bir haraketlilik ve yoğunluk var. Bizce bunun nedenleri çok olmakla beraber, CHP’de bir yenilenme yaşama ihtimalini gösteriyor. Bu bakımdan hangi kıstasları ortaya koyup aday tespiti yapacaklar bilemem; ama kanaatime göre CHP’de büyük bir yenilenme yaşanacak. Bu yüzden her ilçede şimdiden birden fazla aday adayı yoğunluğu var.

MHP’de ise şimdilik bir sessizlik hakim. Çünkü çıkaracak milletvekili sayası üç aşağı beş yukarı belli olduğu için temkinli bir bekleyiş var.

Ak Parti de de durum çok farklı olmamakla beraber, ufak ufak kendini belli eden ve hissettirenler mevcut. Bunlarda az çok kendini garanti görenler. Bunun dışındakiler beklemekte ve çekingen davranmaktalar. Ama Şubat ayı içerisinde her şey netleşecek ve aday adayları gün yüzüne çıkacaktır. Biz şimdiden bütün aday adaylarına başarılar diliyoruz.

Gelelim asıl meseleye: Biz aday adaylarına belki haddimiz olmayarak bir fikrimizi iletelim istedik. Çünkü duyumlarımız ve bazı bildiklerimize göre aday adaylarımız yanlış yönlendirilmekte ve onlara yanlış bilgiler danışman seçtikleri kişilerce söylenmektedir. Bir kere bir aday adayı, aday olabilmesi için aday olduğu siyasi partiyi ve teşkilatı iyi tanıması gerekir. Bu arada parti içinden gelenler diğerlerine göre bir adım öndedirler.

İkincisi; bir aday hangi bölgeden olacaksa o bölgedeki bütün ilçe teşkilatlarını iyi tanımalı onlarla dirsek temasında olmalıdır. Yoksa başarı oranı düşer.

Yine tanıtım konusunda bulunduğu ilçede zaten tanınan birisi ve bu yüzden diğer ilçelerde yayın yapan yerel gazetelere bol bol reklam ve tanıtım haberleri yaptırarak kendini ve projelerini tanıtmalıdır. Yoksa kendi ilçesindeki gazetelerin ona çok fazla bir katkısı olmayacaktır. Diğer ilçelerdeki yerel gazeteler de çalışmalı ve yine bölgesel dağıtım ve yayın yapan gazetelere öncelik vermelidir.