Dolar 32,5569
%0.14
Euro 35,0302
%0.42
Altın 2.437,640
%0.09
Bist-100 10.471,00
%0.76

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bakan Yılmaz Tunç’tan çarpıcı açıklamalar! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meral Akşener, Ogün Samast'ın tahliyesi...

Bakan Yılmaz Tunç’tan çarpıcı açıklamalar! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meral Akşener, Ogün Samast'ın tahliyesi...

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Ogün Samast'ın tahliyesi, Meral Akşener’in polis müdürlerinin oteli olduğu iddiası ve Yüzde 50+1 şartı ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

  • İstanbul Gündemi
  • 20.11.2023 - 13:25

Gündemdeki konulara ilişkin çarpıcı değerlendirmeler yapan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, kamuoyunun merak ettiği sorulara da yanıt verdi.

BAKAN TUNÇ'UN AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

"Son iddianame süreciyle ilgili kamuoyunun bilmediği bazı hususlar var. Bu konular yargısal süreçlerle ilgili. Değerlendirmesini yapacak olan yargı makamlarıdır."

POLİS MÜDÜRLERİNİN OTELİ OLDUĞU İDDİASI

"Yargı makamlarına bildirilmesi, Cumhuriyet Başsavcılığı'na bildirilmesi lazım, bu anlamda eğer böyle bir iddia varsa üzerine üzerine gidilmesi gerekir. İddia noktasında somut eğer bilgiler varsa bu bilgileri sayın Akşener‘in yargı makamlarımızda Cumhuriyet Başsavcılıklarımız ile paylaşmasında çok büyük yarar olduğunu ifade etmek istiyorum."

YÜZDE 50+1 ŞARTI

"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi bir istikrar sistemidir. Ancak sistemde revizyon ihtiyacı varsa oturup konuşulur, bundan kaçınılmaz."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 50+1 şartı ile ilgili geçtiğimiz günlerde şu açıklamalarda bulunmuştu: "Mevcutta 50+1 mecburiyeti partileri yanlış yollara sevk ediyor. Kimin eli, kimin cebinde belli değil. Yok altılı, yok on altılı masa… Bundan sonra kim bilir daha neler çıkar? Ama oy sayısı itibarıyla 'En fazla oyu alan aday seçilir' denildiği zaman seçim hızlıca tamamlanır."

 

Haber Merkezi – İstanbul Gündemi

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.