Dolar 31,0797
%0.3
Euro 33,6703
%0.09
Altın 2.024,250
%0.36
Bist-100 9,35
%0.38

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Beşiktaş Belediyesi’nden vatandaşlara afet eğitimi

Beşiktaş Belediyesi’nden vatandaşlara afet eğitimi

Beşiktaş Belediyesi, kurum içi personellerin acil durumlarda etkin rol alabilmesi için başlattığı afet eğitimlerini tüm ilçe genelini kapsayacak şekilde geliştirerek yeni bir planlama gerçekleştiriyor.

  • İstanbul Gündemi
  • 11.02.2024 - 16:11

Gönüllü olmak isteyen tüm vatandaşlar bu eğitimler için 444 44 55 numaralı Çözüm Merkezi üzerinden kayıt oluşturabilecek.

VATANDAŞLAR BU EĞİTİMLERDEN ÜCRETSİZ OLARAK FAYDALANACAK

Beşiktaş’ta vatandaşların yapı stokunu yenilemek için kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandıran Beşiktaş Belediyesi, Afet İşleri Müdürlüğü iş birliğiyle yeni bir projeyi daha hayata geçiriyor. Personele birden farklı alanda eğitim verilerek afet konusunda bilinçlendirilirken, gönüllü vatandaşlar da bu programlara entegre edilecek. İlçe genelinde özel, kamu ve sivil toplum kuruluşları dahil tüm vatandaşlar bu eğitimlerden ücretsiz olarak faydalanacak.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ BİR DİJİTAL UYGULAMA

Belediye bünyesinde hizmet veren Afet Planlama Şefliği, acil durumlar için coğrafi bilgi sistemleri tabanlı, yapay zeka destekli bir dijital uygulama geliştiriyor.

“SEFERBERLİĞİMİZ DEVAM EDİYOR”

Eğitimlere gönüllü olarak başvurmak isteyen vatandaşlara çağrıda bulunan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Hakça Kentsel Dönüşüm seferberliğimiz devam ederken bir yandan Afet İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz olası afetlerde müdahaleler için; İlk yardım eğitimi, Afet temel bilinci eğitimi, Su altı su üstü arama eğitimleri, Köpekli arama eğitimi gibi eğitimlerle komşularımızı bilinçlendirmeye devam ediyor. Gönüllü olmak isteyen tüm komşularımız 444 44 55 numaralı Çözüm Merkezi’nden kayıt oluşturabilirler” dedi.

 

Haber Merkezi – İstanbul Gündemi

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.