Dolar 31,0797
%0.3
Euro 33,6703
%0.09
Altın 2.024,250
%0.36
Bist-100 9,35
%0.38

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Kağıthane Belediyesi, caddeleri yepyeni görünüme kavuşturuyor

Kağıthane Belediyesi, caddeleri yepyeni görünüme kavuşturuyor

Kağıthane Belediyesi, 'Tematik Cadde' projesini sürdürüyor. Bu kapsamda hayata geçirilen çalışmalar sonucunda şehrin en işlek caddelerinden Hasdal ve Girne yepyeni bir görünüme kavuştu.

  • İstanbul Gündemi
  • 11.02.2024 - 12:16

Belediye ekipleri caddelerde ağaçlandırma, altyapı, yaya kaldırımı, aydınlatma, asfalt ve trafik düzenleme çalışmalarını tamamlayarak açılışını gerçekleştirdi.

“HALLERİYLE MAHALLEMİZİN DEĞERİNE DEĞER KATACAK”

Programda konuşan Başkan Öztekin, ''Şehrin en işlek caddelerinden olan Hasdal ve Girne caddelerimizi tematik caddeye dönüştürdük. Caddelerde tematikleştirme çalışmaları kapsamında yol ve kaldırım genişletme, ağaçlandırma, altyapı ve aydınlatma çalışmaları tamamlandı. Her iki caddeye toplam 1250 metre uzunluğunda 2400 m2 kaldırım yapıldı. Cadde yolları 3 bin 400 ton asfaltla kaplanarak yenilendi. Yeni cep park alanları oluşturuldu. Caddelere dikilen 40 akçaağaç, 30 ıhlamur ağacı, 30 süs ağacı ve 3 bin adet bitki ile doğal bir görünüm kazandırıldı. Günün her saati konforlu ve güvenli kullanım için caddeler 50 adet dekoratif aydınlatmayla ışıklandırıldı. Tematik caddelerimiz yeni halleriyle mahallemizin değerine değer katacak'' dedi.

BİRÇOK ANA CADDE VE SOKAK TEMATİKLEŞTİRİLDİ

'Tematik Cadde' projesi kapsamında ilçede 5 yılda birçok ana cadde ve sokak tematikleştirildi. Vatan, Bahçeler, Seyir, Aslangazi, İsmetpaşa, 28 Nisan, Kemerburgaz, Mermerciler ve Arı caddeleri de benzer şekilde dönüştürülerek ilçenin değerine değer kattı.

 

Haber Merkezi – İstanbul Gündemi

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.