Dolar 31,0629
%0.24
Euro 33,6705
%0.09
Altın 2.023,650
%0.33
Bist-100 9,35
%0.38

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Beşiktaş Belediyesi 65+ Yaşam Ofisi’nden satranç dersleri

Beşiktaş Belediyesi 65+ Yaşam Ofisi’nden satranç dersleri

Beşiktaş Belediyesi, 65+ Yaşam Ofisi’nde yaşlı vatandaşlar için başlattığı hizmetlere satranç derslerini de ekledi. Belediye Başkanı Rıza Akpolat, “Yaş almış komşularımıza sağlıklı ve aktif yaş alma konusunda destek olacağız” dedi.

  • İstanbul Gündemi
  • 11.02.2024 - 11:09

İlçe nüfusunun büyük çoğunluğunun yaş almış vatandaşlardan oluştuğu Beşiktaş’ta belediye hizmetleri hız kesmeden devam ediyor.

BELEDİYEYE TEŞEKKÜR ETTİLER

65+ Yaşam Ofisi’nde vatandaşlara dijital okuryazarlık eğitimleri, gerontomimari hizmeti, Alzheimer hasta yakınlarına destek programları, bilgilendirici atölyeler, sağlıklı ve aktif yaşlanma, demanstan korunma, yaşlılık hakları, kurum bakımı ve belediye hizmetleri konusunda danışmanlıklar veren Beşiktaş Belediyesi bu hizmetlere Satranç derslerini de ekledi. 4 Haziran’a kadar devam edecek olan satranç dersleri için vatandaşlar da verilen hizmetler için belediyeye teşekkür etti.

“YENİ BİR ŞEYLER ÖĞRENMEYE ÇALIŞIYORUM”

Kurs hizmetlerini alan Felise Kaya, “Artık belli bir yaşa geldiğimiz için olanı korumak ve yeni bir şeyler eklemek adına belediyenin açtığı bu kursları kaçırmıyorum. Bundan önce de Dijital Okuryazarlık hizmetine geldim ve çok memnun kaldım. Yeni şeyler öğrenmek, zihni beyni geliştirdiği için yeni bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Herkese tavsiye ederim” dedi.

 

Haber Merkezi – İstanbul Gündemi

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.