Dolar 32,2020
%-0.22
Euro 35,0069
%-0.22
Altın 2.498,740
%1.32
Bist-100 10.644,00
%3.14

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°

SEÇİM TAHLİLİ

Seçimlere çok kısa bir süre kaldı. Ramazan ayının seçim çalışmalarına olumsuz yönde bir etkisi oldu. Çünkü Ramazan ayının manevi atmosferi dolayısıyla partiler fazla siyasi bir çalışma içine giremediler. Genelde miting ve tv programları kullanıldı. Cumhurbaşkanı adayları kısmen meydanları dolaşsa da milletvekili adayları aynı şansı yakalayamadılar. Bazı iftar programlarında boy gösterdiler.
 
Sonuçla ilgili olarak her ne kadar araştırma şirketlerinin yaptıkları kamuoyu araştırmaları bazı neticeleri ortaya koysa da birimde toplum içerisindeki gözlemlerimiz ve siyasi tecrübelerimiz açısından bir değerlendirmede bulunduğumuz da şöyle bir sonuç çıkacağını tahmin ediyorum. 
 
Bence CHP aday konusunda ciddi bir çalışma yapamadı. Topluma performansı yüksek bir aday sunamadı. İnce çok zayıf kaldı. Toplumdan gerekli bir destek göremedi. Seçim kampanyaları esnasında ve aday olmadan önceki bazı söylemleri yüzünden vatandaş tarafından karşılık görmedi.
 
Akşener ise Fetö ile bağlantı iddiaları ve sosyal medyadaki azılı Fetöcü´lerin baştan beri destekleri onun bu kanundaki en büyük eksiği oldu. Daha doğrusu Akşener hareketi bence ölü doğdu. Diğer adayları ise ciddiyete bile almıyorum. Çünkü halk nezdinde fazla bir karşılığı yok. Bu yüzden benim kanaatim Erdoğan ilk turda seçimi alır.
 
Milletvekili seçimleri ise herkesin ortak kanaati şu ki HDP´nin barajı aşıp aşmama konusuna endekslenmiş bir görüntü arz ediyor. HDP´nin barajı aşması ise zor görünür. Çünkü Kürt vatandaşların HDP´nin iç yüzünü iyice görmüş oldukları aşikar görünüyor. Bu yüzden HDP doğu dan umduğunu bulamayacak ve sükutu hayalin uğracak gibi görünüyor.
 
Velhasıl şurda seçimimlere kısa bir süre kaldı. En büyük anket seçimdir kaidesince herkesin traşı o gün ortaya çıkacaktır. Haydi hayırlısı...