Dolar 32,5491
%0.03
Euro 34,8924
%0.18
Altın 2.435,360
%0.5
Bist-100 9.767,00
%0.46

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°

İLGİNÇ BİR MAHALLE HİKYESİ (5 LEVENT)

Bu mahallenin sosyolojik alt yapısı seküler/liberal/sol tanımına uygun kitle barındırıyor. Ekonomik, siyasal düzlemde orta ve üst sınıf, eğitim bakımından yüksek denebilecek bir çoğunluklu kitle barındırmakta denebilinir.

Mahallenin hukuki oluşumu sonrası 6 Mart tarihinde muhtarlık seçimi yapıldı. Mahallenin politik refleksi aslından farklı olmasına rağmen 4 adaylı yarışta AKP’ye yakın aday kazandı. Diğer 3 adayın 1 İYİ Parti/ 2 adayın CHP’ye yakın, hatta üye olduğu ifade ediliyor.

İşin ilginç yanı bu adayların karşıt zeminde çalışmaları, birbirlerini sabote etmeleri sahada ki tartışmalardan anlaşılıyor. 45 günlük seçim sürecinde CHP Eyüp İlçe Başkanı ve İYİ Parti İlçe Başkanı meseleye vakıf olmalarına rağmen birleştirme meselesinde siyasal, sosyal yetersizliklerinden dolayı seçimi AKP’ye hediye ettiler.”

Önümüzde kapsamlı bir ittifak süreci yaşanıyor ve genel başkanlar düzeyinde ciddi çalışmamalar organize ederken, yerelde ciddi sorunlar artık katlanılır durumdan çok ötede. Kabul edilemez durumda.

Bu noktada ortak aklın egemen olması gerekirken, dar ekipçi bakışın her iki tarafında ortak bakışından dolayı adayların daha yaşanılır bir ülke umudunu, mücadelesine dar ekipçilik ile kayıplara sürükleme sürecini son vermeleri herkes için anlamlı olur. Bu noktada sorumlu koltuğunda olanlar herkesi kapsaması, kazanması gerekli…

2024 yerel seçimleri bu noktada çok önemli bir ipucu veriyor. Mesele şu ki muhalefetin bunu iyi anlaması gerekiyor.

Yoksa geçmişte pek çok örnek mevcut!