Dolar 32,5457
%0.02
Euro 34,9188
%0.26
Altın 2.431,750
%0.35
Bist-100 9.712,00
%-0.1

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°

HERKESE ÖRNEK OLMALI

 
'Bağımsızlık Köyü‘nde Değişim Seninle Mümkün' sloganıyla hayata geçirilen proje, İstanbul‘da bir ilk olma özelliği taşıyor. Bağımsızlık Köyü Projesi ile bağımlılıkla mücadelede tüm çocuk ve gençlerin rehabilitasyonunun sağlanması, bu kişiler arasında girişimcilik kültürünün geliştirilmesi, istihdam edilmeleri yoluyla İstanbul‘un sosyo-ekonomik kalkınmasına katkı sunmaları amaçlanıyor.
 
Merkez, bugüne kadar benzeri olmayan eğitim, uygulama, atölye ve iyileştirme bölümleriyle dikkati çekiyor.
 
Kemerburgaz‘da, yeşillikler içinde 14 bin 970 metrekare alana kurulan merkezde birçok atölye çalışması yapılacak. Ayrıca drama ile etkin eğitim, beden dili, çiçek aranjmanı, yemek yapımı, yaratıcı drama ve müzik atölyeleri eğitimleri de verilecek. Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle yürütülecek proje eğitimlerini de üstlenen Eyüpsultan Belediyesi, eğitimci kadrosunu da belirledi.
 
Pek çok konuda eleştirdiğim AKP belediyeciliğine, bu noktada takdirin önemli olduğu kanısındayım. Zira bu proje çocuklar-gençler için önemli bir çalışma. Deniz Köken bu noktada önemli bir projeye imza atmış…
 
Bağımsızlık Köyü’nü bizzat inceleyen biri olarak, projenin örnek nitelikte olmasından dolayı tüm yerel yönetimlerin uygulaması bence anlamlı olur. Toplumsal meseller noktasında ayrışma, parti vb olmaz…
 
Sistemin bağımlı hale getirdiği yoksul ailelerin çocuklarına bir nebzede destek, el uzatma kimden gelirse gelsin anlamladır. Siyasal Bagaj, konum, yer vb anlamı yok bana kalırsa… Büyük ustanın dediği gibi! 
 
DÜNYAYI VERELİM ÇOCUKLARA
 
Dünyayı verelim çocuklara hiç değilse bir günlüğüne
Allı pullu bir balon gibi verelim oynasınlar
Oynasınlar türküler söyleyerek yıldızların arasında
Dünyayı çocuklara verelim
Kocaman bir elma gibi verelim sıcacık bir ekmek somunu gibi
Hiç değilse bir günlüğüne doysunlar
Dünyayı çocuklara verelim
Bir günlük de olsa öğrensin dünya arkadaşlığı
Çocuklar dünyayı alacak elimizden
Ölümsüz ağaçlar dikecekler.
 
Nazım Hikmet Ran