Dolar 32,2020
%-0.22
Euro 35,0069
%-0.22
Altın 2.498,740
%1.32
Bist-100 10.644,00
%3.14

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Ümit Özdağ’dan İYİ Partililere açık çağrı! ‘Zafer Partisi’ne davet ediyorum...’

Ümit Özdağ’dan İYİ Partililere açık çağrı! ‘Zafer Partisi’ne davet ediyorum...’

Zafer Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ümit Özdağ, katıldığı Flash Haber TV’deki canlı yayında gündemi değerlendirdi. Özdağ, İYİ Parti seçmenine de çağrıda bulundu.

  • İstanbul Gündemi
  • 24.08.2023 - 16:02

gİYİ Parti’ye milliyetçilik ve milli merkez kavramları üzerinden yüklenen Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, İYİ Parti seçmenini Zafer Partisi’ne katılmaya davet etti.

ZAFER PARTİSİ LİDERİ ÖZDAĞ’IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

“Meral Hanım’a ve İYİ Partililere şunu hatırlatmak isterim; Türk Milliyetçiliği istek şarkısı değildir. Merkez tutmadı milliyetçilik satalım birazcık… İyi Parti’nin kuruluşunda Meral Hanım’la üzerinde anlaşamadığımız hususlardan bir tanesi; ben partinin politik pozisyonunu milli merkez olarak tanımlarken, Meral Hanım, “Hayır, milli merkez değil merkez olsun” diyordu. Hatta istifa ettiği Afyon kongresinde istifadan iki dakika önce yanında oturan İyi Parti milletvekiline ben bir broşür dağıtmıştım “milli merkez” diye. Ayağa kalktı, “Bu broşür partinin fikri değildir. Ümit Bey’in kendi fikridir” diye açıklama yaptı ve sonra kalktı istifa etti. Bırakın milliyetçiliğe milli merkez kavramına bile karşı çıkan Meral Hanım, 5 sene merkez siyaset yaptıktan sonra şimdi partisini Türk Milliyetçisi yapmaya karar vermiş. Neden? Türk Milliyetçiliği yükseliyor. Günaydın! Günaydın ama Türk milliyetçileri, Atatürkçüler bu kadar saf değiller.”

“TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ, TÜRK MİLLİYETÇİLERİ İLE YAPILIR”

“Bakın, benim önümde İyi Parti’nin milletvekili listesi var. Burada soracağım; Ahmet Eşref Fakıbaba, Ankara milletvekili. AKP Şanlıurfa milletvekiliydi daha önce. “Suriyeliler geri gitmek isteseler bile yollamayacağız. Türk tarımını Suriyelilerle kalkındıracağız” diyen kişi. Türk Milliyetçiliğini onunla mı yapacaksınız? Adnan Beker, Ankara milletvekili. Melih Gökçek döneminde var olmuş. Melih Gökçek görevden alındığı zaman kapısında karşılayan dört kişiden bir tanesi. Adnan Beker’le mi Türk milliyetçiliği yapacaksınız? Mehmet Selim Ensarioğlu ile mi Türk Milliyetçiliği yapacaksınız? Ensarioğlu, Ümit Özdağ’a ‘faşist’ diyen tarafta dolaşan bir adam. “Abdullah Öcalan’ın haklı talepleri var” diyen bir adam. Bununla mı Türk Milliyetçiliği yapacaksınız? Seyithan İzsiz, İstanbul milletvekili. 2002 – 2022 arasında AKP kadroları içerisinde almadığı, yapmadığı hiçbir görev kalmamış. Üstelik İzmir’de PKK’lılar tarafından şehit edilen rahmetli Fırat’ı şehit eden PKK’lı ya da üniversitede burs veren kişi. Seyithan İzsiz’le mi yapacaksınız Türk Milliyetçiliğini? Türk Milliyetçiliği, Türk Milliyetçileri ile yapılır. Atatürkçülerle yapılır. Bunlar Atatürkçü mü?”

“TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİ ZAFER PARTİSİ’NE DAVET EDİYORUM”

“Mehmet Mustafa Gürban’la mı yapacaksınız? Mart 2023’e kadar AKP üyesi olan. “Türkiye milliyetçiliği” diyen. Bu listeyi uzatabiliriz. Özetle; Türk Milliyetçiliğine, Atatürkçülüğe, Atatürk’e hakaret etmemek lazım. Türk Milliyetçisisinizdir gerçekten ve bunu bizim yaptığımız gibi bedelini ödeyerek söylersiniz. Bir şey daha ekleyim; eğer Zafer Partisi olamasaydı İdris Naim Şahin de bugün İyi Parti’den milletvekili olacaktı. İdris Naim Şahin’le mi yapacaksınız Türk Milliyetçiliğini? İYİ Parti’deki bütün samimi Türk Milliyetçilerini Zafer Partisi’ne davet ediyorum.”

 

Haber Merkezi – İstanbul Gündemi

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.