Dolar 31,0629
%0.24
Euro 33,6705
%0.09
Altın 2.023,650
%0.33
Bist-100 9,35
%0.38

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
TBMM'de başkanlık seçimi yapıldı! İlk turda...

TBMM'de başkanlık seçimi yapıldı! İlk turda...

TBMM'de 28. yasama dönemi bugün başlarken, Meclis'in yeni dönemindeki başkanının seçilmesi için oylama da yapıldı. İlk tur oylaması tamamlanırken, seçim 2. tura kaldı.

  • İstanbul Gündemi
  • 07.06.2023 - 17:39

TBMM Başkanı adaylarının isimleri okunduktan sonra Geçici TBMM Başkanı Devlet Bahçeli, oylamanın gizli yapılacağını belirterek, uyulması gereken kuralları Genel Kurulun bilgisine sundu. Daha sonra Genel Kurulda Meclis Başkanı seçiminin birinci tur oylama işlemine geçildi.

BİRİNCİ TUR OYLAMASI SONA ERDİ

Meclis Başkanlığı seçiminde birinci tur oylaması tamamlandı. 586 oyun kullanıldığı ilk turda AK Parti'nin adayı Numan Kurtulmuş 317, CHP'nin adayı Tekin Bingöl 131, İYİ Parti'nin adayı Cihan Paçacı ise 42 oy aldı. Can Atalay ise 3 oy aldı.

İŞTE MECLİS BAŞKANI ADAYLARI

TBMM Başkanı seçiminde, AK Parti'den İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, CHP'den Ankara Milletvekili Tekin Bingöl, Yeşil Sol Parti'den (YSP) Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç, İYİ Parti'den İstanbul Milletvekili Mustafa Cihan Paçacı, DEVA Partisi'nden İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Gelecek Partisi'nden Antalya Milletvekili Serap Yazıcı Özbudun ve TİP'ten Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay yarışıyor.

 

Haber Merkezi – İstanbul Gündemi

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.