Dolar 33,0215
%0.65
Euro 35,9437
%0.96
Altın 2.502,350
%-1.06
Bist-100 10.871,00
%-1.09

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Bakan Yılmaz Tunç’tan Can Atalay mesajı! ‘Dokunulmazlık kapsamı dışında...’

Bakan Yılmaz Tunç’tan Can Atalay mesajı! ‘Dokunulmazlık kapsamı dışında...’

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay ile ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı.

  • İstanbul Gündemi
  • 07.06.2023 - 17:22

Geçtiğimiz günlerde Bekir Bozdağ’dan boşalan Adalet Bakanlığı’na getirilen Yılmaz Tunç, Gezi Davası yargılamasında 18 yıl hapis cezası alan ve Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan TİP Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay’ın durumunu değerlendirdi.

“ELİMİZDEN GELEN GAYRETİ GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

TBMM'de yemin ettikten sonra basın mensuplarına konuşan Bakan Tunç, “Bu reform süreci kesintisiz devam edecek ve ülkemizin demokratikleşmesi noktasındaki çıtayı 21 yılda nasıl yükseltmişsek, yine yükseltmeye devam edeceğiz. Bir taraftan ülkemizin kalkınması devam ederken ülkemizin demokratikleşmesi de; demokrasimizin standardının daha yükselmesi anlamında, hukuk devleti ilkesinin daha da güçlenmesi anlamında, insan hak ve hürriyetlerinin önüne çıkabilecek engelleri kaldırma noktasında elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“HÜKÜM VERİLMİŞ VE HÜKÜMLÜ OLARAK DOSYASI DEVAM EDİYOR”

Cezaevindeki TİP Hatay Milletvekili Şerafettin Can Atalay'ın durumuyla ilgili de konuşan Tunç, "Onunla ilgili yargı süreci devam ediyor. TBMM Başkanlığı'na başvurular var ve Başkanlık bu başvurular neticesinde elbette ki o yargı süreciyle ilgili gelen cevaplara göre hareket edecektir. Yargıtay'da görülen bir dava. Hüküm verilmiş ve hükümlü olarak dosyası devam ediyor. Gezi Davası anayasal düzenle ilgili bir konu. Anayasanın 14'üncü maddesindeki dokunulmazlık kapsamı dışında olan dosyalardan. Tabii ki bunun takdiri Meclis Başkanlığımız ile Yargıtay arasında yapılacak yazışmalar sonrası ortaya çıkacaktır" dedi.

 

Haber Merkezi – İstanbul Gündemi

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.