Dolar 31,0629
%0.24
Euro 33,6705
%0.09
Altın 2.023,650
%0.33
Bist-100 9,35
%0.38

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Devlet Bahçeli’den çok sert sözler! ‘Sinsi bir oyun’

Devlet Bahçeli’den çok sert sözler! ‘Sinsi bir oyun’

DEM Parti’nin İBB başkan adayı çıkarmasının siyasi bir hesap olduğunu söyleyen MHP lideri Devlet Bahçeli,  "CHP ile DEM'in ayrı aday çıkarması sinsi bir oyundur" dedi.

  • İstanbul Gündemi
  • 11.02.2024 - 16:22

Partisinin seçmen iletişim merkezi açılış törenine katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

BAHÇELİ'NİN YAPTIĞI KONUŞMADAN ÖNE ÇIKANLAR ŞÖYLE:

“DEM'lenmiş CHP karışık ve kavgalıdır. CHP ile DEM'in ayrı aday çıkarması sinsi bir oyundur. CHP demek DEM demektir. Bu siyasi hesaplar tutmayacaktır. Cumhur İttifakı gönülleri buluşturuyor. İttifakımız korkak ve kanunsuzlara karşı cesurların dik duruşudur. Artık herkesin tarafını belli etme zamanı gelmiştir. Bir yanda küresel odaklar vardır, diğer yanda vatan evlatları. Artık karar anı gelmiştir. Herkes tavrını belirlemek zorundadır. Ya birlikten beraberlikten yana olacağız ya da kavga ve gerilim dolu bir geleceğe sürükleneceğiz. Cumhur İttifakı kararını çoktan vermiştir. Bugünkü CHP zilletin eline düşmüştür. Bugünkü CHP PKK'nın eline geçmiştir. DEM'cilerle pazarlık yapıp belediyeleri peşkeş çekmeye çalışan CHP'dir.”

“CUMHURBAŞKANLIĞI GEÇİCİ BİR HEVES DEĞİL”

“Sürekli erteleyerek ihmal ve iradesizliğin pençesine düşerek ulaşabileceğimiz bir yer yoktur. Türkiye'yi uçurumdan sürükleme hevesinde olanlara istiklal haklarımızı heba ettiremeyiz. Devlet ve millet arasında uyum sağlanmışsa ana kaynağı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine aittir. Devlet arasında çatlak sesler bitmiş, oligarşinin suyu kesilmiştir. Yerel yönetimlerin teşkili ülkemizi muhasır bir geleceğe taşıyacaktır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi geliş geçici bir heves değildir. Tek kullanımlık bir reçete hiç değildir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türk milletinin huzur ve barışının harcıdır.”

 

Haber Merkezi – İstanbul Gündemi

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.