Dolar 32,2020
%-0.22
Euro 35,0069
%-0.22
Altın 2.498,740
%1.32
Bist-100 10.644,00
%3.14

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Kağıthane’de engelli öğrenciler uzaya çıkacak!

Kağıthane’de engelli öğrenciler uzaya çıkacak!

Kağıthane Belediyesi'nin Engelliler Gündüz Hizmet Merkezi'nde eğitim alan öğrenciler; bugün saat 11.00'da Uzay Evi'nin misafiri olacak.

  • İstanbul Gündemi
  • 09.01.2024 - 09:45

Kâğıthane Belediyesi, ilçedeki engelli bireylerin eğitim hayatlarına katkıda bulunmak ve motivasyonlarını artırmak adına uzay eğitimleri verecek.

UZAY TELESKOPU İLE GÖKYÜZÜ GÖZLEMİ YAPACAKLAR

Kâğıthane Belediyesi'ne bağlı Uzay Evi'nde eğitim alacak engelli öğrenciler birçok simülasyona katılacak. Engelliler ilk olarak astronot kıyafetleri giyerek gezegenleri tanıyacak, Ay Küre uygulamasıyla Ay hakkında bilgiler edinecek. Similatörü kullanarak Ay'a iniş gerçekleştirecek. Yer çekimi simülasyonuna katılarak uzaydaki ağırlık kavramı hakkında eğitim alacak. 180 derecelik ekranda ise uzayla ilgili video eğitimlerine katılacaklar. Sonrasında ise uzay teleskopu ile gökyüzü gözlemi yapacaklar.

HAYAL ETTİKLERİNİ RESME DÖKECEKLER

Eğitim ve gözlemlerin ardından engelli öğrenciler boyama etkinliğine katılarak uzay ile ilgili hayal ettiklerini resme dökecekler. Öğrencilerin resimleri 180 derecelik ekrana yansıtılarak çizgi film şeklinde izlenime sunulacak.

BİRÇOK PROJEYİ HAYATA GEÇİRDİ

Kâğıthane Belediyesi son beş yılda engelliler yararına birçok projeyi hayata geçirdi. Engelliler Gündüz Hizmet Merkezi'nin hizmete açılmasıyla ilçedeki engellilere; el sanatları, müzik, resim, drama, mutfak eğitimleri veriliyor. Yanı sıra engelliler her yıl Şile'deki tatil kampında günü birlik misafir ediliyor. Deniz ve güneşle iç içe bir gün geçiriyor.

ÜCRETSİZ EĞİTİMLER VERİLDİ

Kâğıthane Belediyesi, engelli bireylerin beden ve zihin sağlığını güçlendirmek adına spor eğitimleri de veriyor. Bugüne kadar binlerce engelli bireye masa tenisi, aerobik, basketbol ve yüzme branşlarında ücretsiz eğitimler verildi.

 

Göksenin Aktaş – İstanbul Gündemi

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.