Dolar 33,0416
%0.72
Euro 35,9641
%1.02
Altın 2.501,830
%-1.08
Bist-100 10.871,00
%-1.09

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Çekmeköy Belediyesi’nden çocuklara doğayla doğrudan etkileşim fırsatı

Çekmeköy Belediyesi’nden çocuklara doğayla doğrudan etkileşim fırsatı

Çekmeköy Belediyesi’nin yakın zamanda hizmete açtığı Çekmeköy Millet Bahçesi’nde yer alan Tabiat Okulu’nda eğitimler başladı.

  • İstanbul Gündemi
  • 28.03.2024 - 11:43

Tabiat Okulu’nda verilen eğitimler ile aynı zamanda çocuklar; doğa sevgisi, çevre bilinci, takım çalışması, liderlik becerileri, dayanıklılık, özgüven ve bağımsızlık gibi değerlerini de pekiştiriyor.

ÇOCUKLARA DOĞA İLE DOĞRUDAN ETKİLEŞİM İÇİNDE OLMA FIRSATI SUNULUYOR

Eğitim Vadisi Çekmeköy sloganıyla ilçede eğitime çeşitli alanlarda yatırımlarını sürdüren Çekmeköy Belediyesi, Çekmeköy Millet Bahçesi içerisinde yapımını tamamladığı Tabiat Okulu’nda eğitimlere başladı. Başkan Ahmet Poyraz’ın yeni dönem “Eğlen Öğren Parkları” projelerinden olan park konseptine uygun olarak tasarlanan Tabiat Okulu’nda çocuklara; doğayı keşfetme, öğrenme ve doğa ile uyumlu yaşama becerilerin kazandırılması amaçlanıyor. Ayrıca çocuklara doğa ile doğrudan etkileşim içinde olma fırsatı sunuluyor.

DOĞA VE DÜNYANIN GÜZELLİKLERİNİ KEŞFEDİYORLAR

Doğa yürüyüşleri, doğa keşifleri, bitki ve hayvan tanıma etkinlikleri ile doğa ile yakından ilgilenecek olan çocuklara ayrıca alnında uzman eğitmenler eşliğinde; canlıları tanıyalım,  ekosistemler, kuşları gözlemliyorum, doğadan ilham, toprağın altındaki dünya, mikro dünyaya yolculuk, böcekler, mantarların gizemli dünyası, yeryüzünün örtüsü toprak, tohum topu, yaşam kaynağı güneş, üç kafadarlar güneş-dünya-ay, iklim değişmeden sen değiş, sürdürülebilir yaşamak, permakültür, bitki fotoğrafçılığı, sıfır atık ve gökyüzü gözlemi atölye çalışmaları ile eğlenceli eğitimler ile doğa ve dünyanın güzelliklerini keşfediyor. Tabiat Okulu’nu ziyaret eden öğrencilere, doğa keşiflerinde kullanabilecekleri özel olarak hazırlanan ‘Tabiat Günlüğü’ hediye ediliyor.

 

Haber Merkezi – İstanbul Gündemi

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.