Dolar 32,5569
%0.14
Euro 35,0302
%0.42
Altın 2.437,640
%0.09
Bist-100 10.471,00
%0.76

Pzt

-8°

Sal

-12°

Çar

-3°
Başkan Karaçam: ‘Milletimizin bağımsızlık yürüyüşü Cumhuriyet ile taçlandı’

Başkan Karaçam: ‘Milletimizin bağımsızlık yürüyüşü Cumhuriyet ile taçlandı’

İYİ Parti Ümraniye İlçe Başkanı Yüksel Karaçam, “29 Ekim 1923, milletimizin bağımsızlık yönündeki kutlu yürüyüşünün Cumhuriyet ile taçlandığı tarihtir” mesajını paylaştı.

  • İstanbul Gündemi
  • 19.05.2024 - 15:46

“BİR KEZ DAHA COŞKU VE SEVİNÇLE KUTLUYORUZ”

“Millî mücadelemizi başlatan ilk ve büyük adımın 105. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bağımsızlık meşalemizi yakışını ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mızı bir kez daha coşku ve sevinçle kutluyoruz. Milletimizden aldığı ilham ve destekle kurtuluşun ilk adımlarını atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, akabinde Amasya’da millî mücadelenin yol haritasını çizmiş, Erzurum ve Sivas’ta nihai hedefine odaklanmış ve 29 Ekim 1923’de de bu kutlu yürüyüşü Cumhuriyet ile taçlandırmıştır.”

“ŞEHİTLERİMİZİ VE KAHRAMAN GAZİLERİMİZİ BİR KEZ DAHA ŞÜKRANLA VE MİNNETLE YÂD EDİYORUM”

“Bir asırlık geçmişiyle gücünü ve büyüklüğünü kanıtlayan devletimiz, şanlı tarihi boyunca olduğu gibi bugün de yarın da gençlerinin enerjisiyle, inşasını ve kalkınmasını sürdürecektir. Gençliğin cesaretinden, kararlılığından ve azminden her zaman ümitvar olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu sebepten Cumhuriyetimizi de gençlerimize emanet etmiştir. Kendilerine bırakılan emanetin bilincinde olan kıymetli gençlerimiz ise bir taraftan ülkemizi daha güzel yarınlara ulaştırma yolculuğunda önemli başarılar elde ederken diğer taraftan da özellikle uluslararası alanda imza attıkları projeler ve başarılarla göğsümüzü kabartmaya devam etmektedirler. Bu duygu ve düşüncelerle; tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli mücadelemizin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha şükranla ve minnetle yâd ediyorum.”

 

Haber Merkezi – İstanbul Gündemi

Yorum Yazın

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.

Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yukarıdaki alan boş bırakılamaz
Yorumlar
Yeniden eskiye
Eskiden yeniye
Öne çıkanlar

Bu habere hiç yorum yapılmamış... İlk yorum yapan sen ol.